SEO

Uzun Tanıtım Yazısı İçin En İyi 4 İpucu

Birçok içerik pazarlama uzmanının genel stratejilerinde gerçek, yüksek kaliteli içeriğin önemini anladığını söylemek kesinlikle adil olsa da, uzun tanıtım yazısı yerine daha kısa bloglar ve hatta e-postalar lehine göz ardı edilmesi çok yaygındır. Çoğu zaman, bu büyük ölçüde uzun formlu içeriğin bir parçasını ilk etapta başarılı hale getirmek için gereken zaman ve çaba miktarından kaynaklanmaktadır.

Ancak aynı zamanda, uzun formlu içeriğin işletmeniz için en başarılı içeriklerden biri olabileceği de aynı derecede doğrudur, özellikle de bu materyalleri dünyaya ve insanların eline almak için kaliteli bir tarih oluşturduktan sonra onlar için istekli. Bunu göz önünde bulundurarak, yaklaşma, strateji oluşturma ve hatta uzun formlu içerik yazma sürecini mümkün olduğunu düşündüğünüzden daha kolay hale getirmek için yapabileceğiniz bir dizi önemli şey vardır.

1. Yapmaya çalıştığınız şeyin gerçek amacını anlayın

Şimdiye kadar, uzun formlu içerik hakkında anlamanız gereken en önemli şey, başka bir pazarlama teminatından çok daha fazlası hakkında konuşmanızdır. Gerçekten,” bir şey satmak”, bilgisayarınızın önünde oturduğunuzda ve kelime işlemcinizi açtığınızda aklınızdan en uzak şey olmalıdır.

Burada her şeyden önce bir hedefiniz var: kitlenize alakalı, değerli ve ilgi çekici bilgiler sağlamaya çalışıyorsunuz. Uzun formlu içerik, konuştuğunuz insanlar için en önemli konulara derinlemesine dalmış olan parçalar olmalıdır. Sorularına proaktif olarak cevap vermeli veya belirli konuları yeni bir ışıkta düşünmelerine izin vermelidir.

Evet, potansiyel müşteri üretimini geliştirmek için harekete geçirici mesaj ve diğer teknikleri kullanabilirsiniz. Ama burada işiniz için bir reklam yazmıyorsunuz. İşinizi bir düşünce lideri ve dikkat etmeye değer bir marka olarak kuruyorsunuz. Müşterilerinize meşru bir değer sağlamak yerine sadece bir satış yapmakla ilgileniyorsanız, bu noktaya gelemezsiniz.

2. Her konu uzun süreli içeriğe layık olmayacaktır

Anlamanız gereken bir başka kritik şey, araştırdığınız her tematik fikrin 7.500 kelimelik bir e-kitaba layık olmamasıdır. Bazen, en iyi çabanıza rağmen, söyleyecek bir şeyiniz yokmuş gibi hissetmeden önce sadece birkaç yüz kelimeye vurabilirsiniz.

İster inan ister inanma, bu sorun değil.

Bu “hafif” konular, daha kısa blog gönderileri, e-postalar ve bu nitelikteki diğer Teminatlar için mükemmeldir. Eğer ince çok büyük bir sözcük sayısı elde etmek için, tahmin et ne oldu bir konuyu uzatıyorsun gibi hissediyor? Kitleniz de bunu hissedebilecek ve ilgilerini hızla kaybedecekler. Bu kadar alan gerektiren konular için uzun formlu içeriği kaydedin.

3. Çok Sayıda Güç kelimeleri kullanın

Başarılı uzun vadeli içerik yazmak için bir başka önemli ipucu, hem başlığınızda hem de yazınızın gövdesinde güçlü kelimeler kullanmaktır.

Güç kelimeleri, okuyucuya doğrudan bir akor veren duygusal kelimelerdir. İnsanlar kelimenin tam anlamıyla duygulara cevap vermek için programlanmıştır ve ne kadar çok duygusal güç kelimesi kullanırsanız, parçanız o kadar önemli olanlarla rezonansa girer.

Güç ifadeleri aşağıdaki gibi kelimeleri içerebilir:

Harika
Mükemmel
Kolay
En iyi
Yararlı
Deneyin
Kaçırmayın

4. Her zaman sözünü yerine getir

Uzun vadeli içeriğinizin gerçekte ne olduğu önemli değil, başlığınızın sadece bir kelime koleksiyonundan daha fazlası olduğunu anlamanız gerekir. Okuyucunuza, açmak üzere oldukları şeyin aslında zaman ayırmaya değer olduğuna dair bir söz.

Bu nedenle, çoğu insanın uzun formlu içerik yazarken işlediği bir numaralı günahtan kaçınmanız gerekir: bu sözü yerine getirmemek ve okuyucularını asılı bırakmak.

“İşinizin başarısının sırrı hakkında hiçbir fikriniz olmadığı” hakkında 5.000 kelimelik bir makale yazıyorsanız, o zaman bu sır ne olursa olsun, eşit derecede zorlayıcı, alakalı ve güçlü olmak daha iyidir. Bu açık olmamalı ya da diğer birçok yazar tarafından ölümüne yapılan bir konu olmamalıdır. Yasal olarak heyecan verici olsa iyi olur, aksi takdirde bu özel egzersizle inşa ettiğinizden çok daha fazla güvenilirlik yakarsınız.

Daha Uzun Tanıtım Yazıları Oluşturun, Müşterilerinizle Daha İyi İlişkiler Kurun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir